Dojcenie pocas atb u dietata

gitka    24.01.2023, 18:51

Dobrý deň, synček -v novembri 2 roky,je dojcený na požiadanie a dnes dostal ATB-AUGMENTIN DUO...môžem dojčiť aj nadalej ? neuškodí mu mliečko,kedže počas atb by sa nemali mliečne? DAKUJEM

Milá Gitka,

užívanie týchto antibiotík nijako nesúvisí s mliekom a navyše vôbec nie s materským mliekom. Dieťatko teda môže byť dojčené naďalej bez obmedzení, časovaní podľa toho, ako dostane lieky, môže sa teda dojčiť podľa svojich potrieb. Okrem toho materské mlieko obsahuje cielené protilátky, imunitné látky a faktory a dojčenie je kľúčovou súčasťou liečby. Dojčenie skracuje dĺžku liečby, zlepšuje všetky parametre potrebné pre vyzdravenie. Vynechanie dojčenia by negatívne ovplyvnilo nielen proces uzdravenia, ale aj zhoršilo uspávanie dieťatka a úľavu od bolesti, ktorú mu dojčenie poskytuje. Teraz počas choroby sa dieťatko na dojčenie spolieha ešte viac ako inokedy. Upokojuje ho a poskytuje mu istotu.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojcenie pocas atb u dietata