Dojčenie počas tehotenstva

Roberta    28.02.2023, 11:20

Užívanie moringy, senovky a benedika počas tehotenstva može zvýšovať tvorbu mlieka?

Milá Roberta,

z hľadiska dojčenia nemá zmysel počas tehotenstva užívať bylinky, ktoré sa štandardne počas dojčenia používajú na zvyšovanie tvorby mlieka. Tvorbu mlieka totiž v tehotenstve ovplyvňujú tehotenské hormóny a toto nie je možné zmeniť užívaním byliniek. Preto vám aj my odporúčame tieto bylinky neužívať s cieľom zvyšovať tvorbu mlieka.

Napíšte nám prípadne na dojcenie@mamila.sk viac detailov o tom, prečo zvažujete, že by ste potrebovali zvyšovať tvorbu mlieka, možno nájdeme spoločne iné riešenie pre to, čo vás trápi.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojčenie počas tehotenstva