Zapal

Beáta    22.03.2023, 11:06

Dobrý deň . Minulý týždeň v pondelok som mala sekciu , maly je zdravy pekne papa mlieka mam dost vela .. kojim ale musim aj odsavať do uvolnenia , v noci maly dlhsie pospal a ja som zabudla vstat a odsat zobudila som sa s velmi naliatxmi prsiami .. mam velku bolest od pazuchy a prsnik je tvrdy .. snazim sa to masirovat sle je to velka bolest co mam robit?

Milá Beáta,

problémy s prsníkmi a bradavkami nie je jednoduché diagnostikovať prostredníctvom internetu, preto vám v tejto situácii odporúčame osobnú konzultáciu s profesionálnou laktačnou poradkyňou:

https://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/

ktorá vám pomôže zlepšiť prisatie bábätka:

http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/ako-sa-dieta-prisava/

Výsledkom akejkoľvek správnej polohy by malo byť správne asymetrické prisatie, pri ktorom dolná pera bábätka pokrýva väčšiu časť dvorca ako horná pera a nos sa prsníka nedotýka. Od správneho prisatia totiž závisí dobré pitie bábätka a rovnomerné vyprázdňovanie všetkých častí prsníka, čo môže pomôcť v situácii, ak pociťujete bolesť v prsníku a stvrdnutie niektorej časti prsníka. Poradkyňa pri dojčení skontroluje tiež uzdičku pod jazykom bábätka, ktorá môže spôsobovať časť tej situácie, ktorú popisujete.

A tiež si pozrite fotky rôznych polôh pri dojčení a toho, ako v nich dosiahnuť správne asymetrické prisatie:

http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/polohy-pri-dojceni/

Naučte sa, ako pomôcť bábätku stláčaním prsníka, aby vypilo viac mlieka:

http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/stlacanie-prsnika/

Pozrite si videá prisávania a pitia a skúste ich napodobniť:

http://www.mamila.sk/pre-matky/nazorne-ukazky-spravneho-dojcenia/

Pokúste sa s laktačnou poradkyňou stretnúť čo najskôr, aby ste získali úľavu v tejto situácii. Ak by ste začali pociťovať v prsníku hrču, začali mať vysokú horúčku, je možné, že ide o zablokovaný mliekovod. V takej situácii je dôležité vedieť, že zablokované mliekovody sa typicky samy vyriešia do 48 hodín, aj bez akejkoľvek liečby, a to napriek tomu, že ich príznaky sa zápalu prsníka dosť podobajú: niekedy sú sprevádzané horúčkou, často vysokou, bolesťou prsníka, hrčkou v prsníku, začerveným miestom na koži. Prečítajte si aj túto odpoveď z našej poradne dojčenia:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=2728Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok