Flucosandoz a dojcenie

Iveta    28.03.2013, 18:11

Dobry den, je mozne dojcenie po pouziti lieku Flucosandoz (Fluconazol)na kvasinkovu infekciu? Lokalne lieky mi zial nezabrali. Syncek ma 14 mesiacov a dojcime sa este aj 8 krat denne. Dakujem pekne za odpoved.

Milá Iveta,

áno, môžete užívať flukonazol a bez obmedzení pokračovať v dojčení. S užívaním flukonazolu počas dojčenia sú pomerne rozsiahle skúsenosti, pretože mamičky ho niekedy pri kandidóze potrebujú užívať, ak už vyčerpali všetky ostatné možnosti liečby.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Flucosandoz a dojcenie