10dnove babatko, nechce sa prisat 2

Katarina    01.04.2013, 12:22

Dobry den, asi pred hodinkou som Vam pisala otazku. Zabudla som napisat - v prepustacej sprave z nemocnice mame uvedene, ze maly ma "kratku podjazykovu uzdicku". Moze toto sposobovat problem s prisatim ? Ak ano, ako to riesit ? Dakujem, Katarina

Milá Katarína,

áno, podjazyková uzdička môže prispievať k problematickému prisávaniu bábätka a odmietaniu prsníka. Podstrihnutie takejto uzdičky je okrem iného prevencia budúcich problémov.

Na druhej strane, vo vašom prípade sú v hre aj iné faktory, ktoré spôsobujú, že sa bábätko neprisáva. Podstrihnutie uzdičky je jeden krok, ktorý môže mať vo vašom prípade opodstatnenie a taktiež je dôležité, aby ste urobili ostatné kroky, ktoré sme uviedli v predchádzajúcej odpovedi.

Vyšetrenie podjazykovej uzdičky je štandardom každého osobného poradenstva, takže keď si zavoláte poradkyňu pri dojčení na osobnú návštevu, určite skontroluje aj podjazykovú uzdičku a podľa toho, čo vyhodnotí, vám odporučí ďalší postup.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > 10dnove babatko, nechce sa prisat 2