Očkování neštovice

Tereza    05.06.2023, 08:39

Dobrý den, V dětství jsem neprodělala neštovice (vím to jistě podle testu). V prosinci 2022 se mi narodila dcera a jezdíme s ní teď každý týden do nemocnice kvůli hemangiomu. Všude je tam samozřejmě spousta dětí ze všech oddělení, dlouhé čekací doby a já mám hrozný strach, že ty neštovice chytnu

Milá Terezo,

z hľadiska dojčenia nie je dôvod neabsolvovať očkovanie proti vírusu spôsobujúcemu toto ochorenie. Nemusíte dojčenie časovať či obmedzovať podľa podania očkovacej látky. Dojčiť môžete hneď po očkovaní.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Očkování neštovice