kojenie a piercing na bradavke

vkannova@gmail.com    26.08.2011, 13:28

Planujem tehotenstvo. A uz 2 roky mam zarastene dierky po piercingoch v bradavkach. Mozem mat nejaky problem s kojenim? Napr. zo zarastenými mliekovodmy?

Prajem vam pekny deň,

na vašu otázku nie je jednoduché odpovedať, okrem iného aj preto, že je hypotetická a neuvádzate úplne presné miesto piercingu. Netrápte sa vopred. Je pravdepodobné, že váš piercing dojčenie neovplyvní. Dojčenie ako také je navyše viac než len tvorba mlieka.

Vo vašom prípade je dôležitá dobrá príprava v tehotenstve a čo najlepší začiatok dojčenia. Prečítajte si čo najviac článkov na našej webovej stránke, obzvlášť:

Skúste už v tehotenstve navštíviť niektorú podpornú skupinu dojčiacich matiek, ktoré vedú poradkyne pri dojčení. Nájdite si poradkyňu pri dojčení, ktorá vám už tesne po pôrode pomôže so správnou polohou a prisatím a s tým, aby vaše budúce bábätko pilo čo najlepšie už od začiatku. Takto je možné, že sa vyhnete akýmkoľvek problémom. Tiež je dobré vedieť, že aj v prípade, že by sa problémy vyskytli, dajú sa riešiť tak, aby dojčenie mohlo fungovať.

Prajeme krásne tehotenstvo a bezproblémové dojčenie.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > kojenie a piercing na bradavke