Kojeni a tetanus

Zuzana    08.06.2023, 11:15

Dobrý den, syn 6m, chtěla bych se zeptat zda ma vliv očkování proti tetanu na kojení a miminko ci je lepší to odložit. Děkuji

Milá Zuzano,

z hľadiska dojčenia toto nepredstavuje žiaden problém, nehovoriac o tom, že bábätko samo už takéto očkovanie dostalo. Neexistuje jediný dôvod, pre ktorý by ste nemohli po očkovaní proti tetanu dojčiť. Nie sú v tomto smere potrebné žiadne obmedzenia, môžete dojčiť rovnako ako doposiaľ.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Kojeni a tetanus