Niquitin náplaste a dojčenie

Petra    18.06.2023, 17:25

Dobrý večer. Dojčím syna ,ma 2 roky .Chcem prestať fajčiť a bohužiaľ sa mi to nedarí . Chcem vyskúšať niquitin náplaste , ale v príbalovom letáku je písané , že sa neodporúča dojčiacim ženám . Takže neviem či to môžem skúsiť alebo nie . Ďakujem za odpoveď

Milá Petra,

z hľadiska dojčenia nie je dôvod, aby ste nemohli pokračovať v dojčení pri používaní týchto náplastí. Táto veta, ktorá je na letáku uvedená, je ochranou firmy vyrábajúcej daný produkt a tiež ukážkou toho, ako málo sú cenené dojčiace matky na to, aby sa tým daná firma seriózne zaoberala. Je na škodu veci, že pohodlnosť takýchto firiem a snaha chrániť sám seba následne vytvára dojem, že dojčiace matky nemôžu v prípade potreby užívať nič, čo nie je pravda.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Niquitin náplaste a dojčenie