Kojospaní a ranní odchod do práce

Adéla    21.09.2023, 11:09

Dobrý den, mám ročního syna a za tři měsíce musím nastoupit do práce.Ráda bych se zeptala jak naučit syna zaspat i po mém ranním odchodu do práce.Přes noc je závislý na prsu, spíme spolu.Se mnou vstává okolo osmé hodiny.Do práce budu vstávat v pět

Milá Adélo,

toto je potrebné riešiť spoločne s partnerom alebo človekom, ktorý sa o dieťatko bude starať po vašom odchode do práce, pretože je reálne, aby si opatrovník alebo opatrovníčka dieťatka našli spôsob, ako ho uspať, toto by mala byť jedna z ich základných zručností. Takéto zručnosti zahŕňajú napríklad schopnosť uspať bábätko pohybom v nosiči alebo v šatke, spievaním, a schopnosť dostatočne nakŕmiť dieťatko normálnym jedlom a sledovať znaky únavy a záujmu o spánok. Z našich skúseností sa nám najviac osvedčilo uspávanie takýchto detí tak, že človek, ktorý sa o dieťatko stará, sa posadí na fitloptu, kde ho hojdá v nosiči alebo v šatke. Toto je zručnosť, ktorá sa dá naučiť a inšpirovať sa môžete aj týmto naším videom:

https://www.mamila.sk/sk/pre-matky/nazorne-ukazky-spravneho-dojcenia/#EVaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Kojospaní a ranní odchod do práce