Malo mlieka

Lenka    09.04.2013, 13:03

Dobry den, mam takmer 3 mesacnu dcerku. Prvych 6 tyzdnom bola dokrmovana pomocou cievky, kedze som bola po sekcii a mala som malo mlieka. Z UV sme zisli dole uplne, no ,,cumlovy uchyt,, nam ostal. Posledny tyzden som spozorovala, ze pije menej aj pri stlaceni prsnika mi ide menej mlieka. Uzivala som vsak antikoncepciu. Ak ju vysadim zacne sa mi tvorit viac mlieka. Pomoze to?? Dakujem za Vasu odpoved.

Milá Lenka,

je skvelé, že sa vám podarilo prejsť na výlučné dojčenie. Užívanie antikoncepcie môže skutočne znížiť tvorbu mlieka, pričom je jasný mechanizmus, ktorým sa to deje (a je jedno, čo sa v letáku uvádza). Áno, toto môže byť dôvod, pre ktorým môžete možno mať menej mlieka. Vysaďte teda antikoncepciu (môžete to urobiť zo dňa na deň). A všetko ostatné s tým môže súvisieť. Plytké prisatie takisto súvisí s tvorbou mlieka. Vysaďte antikoncepciu, podniknite kroky na zvýšenie tvorby mlieka:

http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/dieta-prestalo-priberat/

Okrem toho môžete urobiť tieto kroky:

Pozrite si videá prisávania a pitia a skúste ich napodobniť:

http://www.mamila.sk/pre-matky/nazorne-ukazky-spravneho-dojcenia/

Navyše k videám si prečítajte tento návod na to, ako sa bábätko prisáva:

http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/ako-sa-dieta-prisava/

Od správneho prisatia totiž závisí dobré pitie bábätka.

A tiež si pozrite fotky správneho prisatia:

http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/spravne-prisatie-fotky/

Naučte sa, ako pomôcť bábätku stláčaním prsníka, aby vypilo viac mlieka:

http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/stlacanie-prsnika/

Bolo by vhodné kontaktovať poradkyňu pri dojčení:

http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/

aby ste mohli jednotlivé kroky s úpravou prisatia a zlepšením dojčenia robiť v osobnom kontakte a rozhodnúť o tom, ako postupovať ďalej na základe toho, čo vyhodnotíte pri osobnej návšteve.

K antikoncepcii a dojčeniu si prečítajte tiež túto odpoveď z poradne:

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=161Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok