Sklerotizácia kŕčových žíl

Veronika    11.10.2023, 10:54

Dobrý večer, chcela by som sa opýtať či môžem kojit 9 mesačné bábätko, keď postupim, sklerotizáciu krčovych žil. Budúci v týždeň mi to majú odstrániť. Len sa bojím čo s bábätkom, či môžem najďalej kojit ďakujem

Milá Veronika,

z hľadiska dojčenia toto nepredstavuje žiaden problém, môžete dojčiť až do zákroku a okamžite po ňom. Akékoľvek látky by sa použili na sklerotizáciu, nesmú sa dostať mimo miesta aplikácie, inak by upchali aj iné žily. A to znamená, že ostanú lokálne na mieste aplikácie a nebudú v krvi. A do materského mlieka sa môžu dostať len tie látky, ktoré sa nachádzajú v krvi. Preto celý zákrok aj prípadnú liečbu môžete bez obmedzení absolvovať aj počas dojčenia. Sklerotizácia pôsobí len lokálne, nijako nevplýva na materské mlieko či tvorbu materského mlieka.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Sklerotizácia kŕčových žíl