Libretto a dojčenie

Katarína Ž.    21.10.2023, 10:57

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či je počas dojčenia možné užívať doplnok stravy Libretto... Podľa zloženia mi to nepripadá nevhodné, ale v letáku píšu, že počas tehotenstva a dojčenia neužívať. Tak teraz neviem. Vopred ďakujem za odpoveď.

Milá Katarína Ž.,

z hľadiska dojčenia tento doplnok výživy nepredstavuje žiaden problém, všetky jeho zložky sú prirodzenou súčasťou materského mlieka či bežnej stravy. Táto veta, ktorá je na letáku uvedená, je ochranou firmy vyrábajúcej daný produkt a tiež ukážkou toho, ako málo sú cenené dojčiace matky na to, aby sa tým daná firma seriózne zaoberala. Je na škodu veci, že pohodlnosť takýchto firiem a snaha chrániť sám seba následne vytvára dojem, že dojčiace matky nemôžu v prípade potreby užívať nič, čo nie je pravda.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Libretto a dojčenie