Užívání vaginálních gelů

Ivana    24.10.2023, 15:52

Dobrý den, mohu při kojení užívat vaginální gely Lactofeel, Femigel, Betaine gel? Mám rektovaginální píštěl a často trpím na vaginální záněty. Mohu používat rektální čípky CANEFF SUP - měly by pomoci ke zhojení píštěle. Moc děkuji

Milá Ivano,

z hľadiska dojčenia môžete používať rektálne čípky CANEFF SUP, toto nepredstavuje žiaden problém. Pre ošetrenie pošvy môžete použiť prípravky, na ktoré sa pýtate. Ide o lokálne použitie, toto nijako neovplyvní tvorbu materského mlieka či jeho zloženie.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Užívání vaginálních gelů