Rádiofrekvencia tela

Silvia    24.10.2023, 15:30

Dobry den, prajem. ❤ Rádiofrekvencia tela. Co si o tomto myslite? Mozem to absolvovat? Kojenie je samozrejme ako takmer pri vsetkom v kontraindikaciach. Dcera bude mat 2 roky a neplanujem ju odstavit. Chcela by som ist cestou samoodstavu ale cakat dalsie 2-3 roky by som nerada. Uz kvoli tomu odkladam operaciu diastazy (dovod - celkova anesteza a pobyt v nemocnici 3-5 dni).

Milá Silvia,

z hľadiska dojčenia toto nepredstavuje žiaden problém, toto nijako neovplyvní tvorbu mlieka či jeho zloženie. Rovnako, čo sa týka operácie, nemusíte zbytočne čakať. Ak je situácia s diastázou taká, že môžete ešte bez rizík počkať, potom možno hľadajte čas, v ktorom bude dcérka znášať jednoduchšie odlúčenie od vás. Následne sa môžete pokúsiť nájsť pracovisko, na ktorom by vás ošetrili v rámci jednodňovej chirurgie, alebo aspoň trvajte na hospitalizácii až v deň operácie a potom prepustení čo najskôr, ako to váš zdravotný stav dovolí. Je nepravdepodobné, že bude potrebné zostať v nemocnici 5 dní. Okrem toho existuje možnosť nechať sa operovať v nemocnici, ktorá umožní pobyt vášho dieťatka v nemocnici aj so sprevádzajúcou osobu. Na toto máte právo. Podané lieky nepredstavujú z hľadiska dojčenia problém. Môžete dojčiť do momentu operácie a potom po operácii, hoci aj v celkovej anestézii hneď, ako sa preberiete a budete mať chuť dojčiť. Anestézia (aj celková) sa podáva aj tehotným matkám počas napríklad cisárskeho rezu – toto celé je otázka pohľadu na dojčenie – lekári sú presvedčení o tom, že pre čerstvo narodené bábätko je dojčenie dôležité – preto matkám po cisárskom reze dojčenie nezakazujú. Akonáhle ide o tú istú situáciu – s jediným rozdielom – dieťa už je „príliš staré na dojčenie“, vníma sa akýkoľvek problém matky ako vynikajúca príležitosť pre odstavenie. V skutočnosti je nesmierne dôležité, aby ste v dojčení pokračovali. Účinok anestézie odznieva veľmi rýchlo (preto sa človek prebudí). Po operácii nie je potrebné čakať. Hneď po operácii, môžete dojčiť. Rovnako môžete dojčiť až do doby tesne pred operáciou. Celková anestézia ani lieky, ktoré budete možno po operácii dostávať (antibiotiká, lieky proti bolesti, iné), nie sú pre dojčenie prekážkou. Bez obáv dojčite, dojčenie je pre vaše bábätko veľmi dôležité.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Rádiofrekvencia tela