Kombi kalz

vanilka    17.04.2013, 22:20

Dobry den, moj ortoped mi predpisal preparat Kombi-kalz, nakolko trpim nedostatkom vapnika. Dojcim svoje dieta uz 2 roky. Avsak na pribalovom letaku je napisane, ze sa nesmie uzivat pri dojceni, obsahuje velku davku vitaminu D. Mam ho uzivat alebo nie? Dakujem za vasu odpoved.

Milá Vanilka,

tento prípravok môže počas dojčenia užívať. A to aj napriek tomu, že obsahuje vysokú dávku vitamínu D, pretože množstvo vitamínu D v materskom mlieku sa nezvyšuje tým, že vy budete užívať akokoľvek vysoké dávky vitamínu D. Hladina vápnika je v materskom mlieku taktiež relatívne konštatná.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok