Para orechy

Martina    15.11.2023, 11:14

dobry den, dieta ma 3mesiace a je len kojene. Posledne asi 3 tyzdne som vo vacsom jedla para orechy a docitala som sa ze denny limit je 1-3. Ja som zjedla aj 10. Potom hrozi toxicita selenom. Je mozne ohrozit dieta ak mam v krvi vela selenu? Uz orechy nejem.. Dakujem

Milá Martina,

hladina selénu v materskom mlieku je pomerne regulovaná a nesúvisí s chvíľkovými navýšeniami príjmu selénu v strave matky. Navyše z toho, čo píšete, sa nezdá, že by ste vy mali nejaké prejavy toxicity selénu. Nemusíte mať obavy o bábätko.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok