Kolagén a kojenie

Lenka    13.11.2023, 15:57

Dobrý deň, chcem sa opýtať ak je na kolagéne napísané, že nevhodné na kojenie ale kojim už len v noci a dala by som si ho hneď ráno mam to brať tak, že by to bolo aj tak škodlivé? Vopred ďakujem za odpoveď ????

Milá Lenka,

používanie kolagénu nepredstavuje z hľadiska dojčenia žiaden problém a to ani v prípade, že by ste dojčili omnoho častejšie, aj hneď po použití kolagénu či kedykoľvek pred tým alebo potom. Táto veta, ktorá je na letáku uvedená, je ochranou firmy vyrábajúcej daný produkt a tiež ukážkou toho, ako málo sú cenené dojčiace matky na to, aby sa tým daná firma seriózne zaoberala. Je na škodu veci, že pohodlnosť takýchto firiem a snaha chrániť sám seba následne vytvára dojem, že dojčiace matky nemôžu v prípade choroby či potreby užívať nič, čo nie je pravda.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Kolagén a kojenie