Strava

Nina    27.11.2023, 09:46

Dobrý den, mam otazku na ktoru som nedostala jasnu odpoved ani počas tehotenstva a ani teraz počas dojčenia.. chcem sa spýtať neviete nahodou prečo dojčiace ženy a ani tehotne nemožu jest paštety? Nakoľko nejem už skoro nič lebo zoznam čo možem je veľmi krátky…. Za odpoveď ďakujem

Milá Nina,

z hľadiska dojčenia sa nemusíte vyhýbať žiadnym jedlám či potravinám, ktoré vám samotnej nespôsobujú problémy. Nemusíte sa paušálne vyhýbať rôznym potravinám a jedlám. Nie je pravda, že počas dojčenia nesmiete jesť paštéty. Určite vás poteší a povzbudí tento článok, ktorý medicínsky tím MAMILY spísal na základe najnovších vedeckých štúdií:

https://www.mamila.sk/sk/pre-matky/dojcenie-a/veda/obmedzovanie/

a prečítajte si aj toto vysvetlenie:

https://www.mamila.sk/sk/pre-matky/dojcenie-a/strava/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok