Kozlík lékařský a meduňka.

Irena    29.11.2023, 14:39

Dobrý den. Trpím nespavostí. Chtěla jsem se zeptat, jestli je možné užívat kozlík lékařský a meduňku při kojení. Jestli se tyto bylenky dostanou do mléka nebo ne. Popřípadě z jakých publikací tyto informace lze čerpat. Děkuji.

Milá Ireno,

z hľadiska dojčenia tieto bylinky nepredstavujú problém, môžete pokračovať v dojčení tak, ako to vaše dieťatko potrebuje. Prečítajte si aj toto vysvetlenie:

https://www.mamila.sk/sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Kozlík lékařský a meduňka.