Mozem dojcit a uzivat fenistil?

Jana    17.12.2023, 13:10

Dcerka 9mes.ma ekzem plus prekonanu anginu a vysypala sa dr.jej predpisala fenistil3x4kv denne.anginu mam uz aj ja a tiez som sa vysypala.mozem fenistil?dakujem za odpoved

Milá Jana,

z hľadiska toho, že bábätko užíva tento istý liek a máte ho užívať aj vy, to nepredstavuje problém, pretože do materského mlieka sa budú dostávať stopové, zanedbateľné množstvá a toto nenavýši dávku, ktorú užíva bábätko.

Užívanie Fenistilu je potrebné zvážiť z pohľadu dojčenia vzhľadom na to, že má potenciál znížiť tvorbu mlieka. Z tohto pohľadu má zmysel využiť najmä prostriedky lokálnej liečby a skúsiť, či by tieto prostriedky nestačili na úľavu. Prečítajte si aj túto odpoveď z poradne:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=10227Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Mozem dojcit a uzivat fenistil?