Arónia počas dojčenia

Zuzana    28.12.2023, 20:02

Dobrý deň, môžem piť stopercentnú šťavu z arónie počas dojčenia? Chcela by som ju skúsiť ako alternatívu k liekom na zníženie krvného tlaku. Ďakujem veľmi pekne

Milá Zuzana,

z hľadiska dojčenia toto nepredstavuje žiaden problém, pokračujte v dojčení tak, ako je vaše bábätko zvyknuté. Z hľadiska dojčenia dojčiace ženy môžu užívať aj lieky na zníženie krvného tlaku, ak je to potrebné:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/

 Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Arónia počas dojčenia