Návrat menštruácie po dojčení

Andrea    29.12.2023, 21:43

Dobrý deň ja sa chcem opýtať ohľadom menštruácie ...som rok aj 2 mesiace po pôrode ...dojčila som 10 mesiacov ...a od pôrodu sa mi nevrátila menštruácia...ako dlho trvá návrat menštruačného cyklu po odstavení dojčenia ?

Milá Andrea,

návrat menštruačného cyklu po skončení dojčenia tak ako to popisujete, typicky nastáva približne do 3 mesiacov. Ak ste pred pôrodom nemali problémy s cyklom či otehotnením, môžete ešte počkať a prípadne neskôr preventívne konzultovať situáciu s vaším gynekológom.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Návrat menštruácie po dojčení