Lieky po vytrhnutí zubu 2

Martina    13.05.2013, 09:14

Potrebovala by som konkretne nazvy liekov, ktore mozem uzit. Hlavne tych liekov od bolesti. Paralen istotne nebude postacujuci a ibalgin tiez asi nie. Viem, ze zvyknu predpisovat Novalgin, Aulin, Coxtral a antibiotika Dalacin, Augmentin. Alibisticke pribalove letaky sa ani neoplati citat a preto sa pytam tu. No mam velmi malicke babätko (3 tyzdne) a preto sa dost obavam.

Milá Martina,

môžete užívať všetky lieky, ktoré ste v otázke spomenuli. Po vytrhnutí zubu vám zubár pravdepodobne predpíše antibiotiká ako profylaxiu (áno, často sa predpisuje napríklad Augmentin). Ktorékoľvek antibiotiká, ktoré vám predpíšu, môžete užívať.

Čo sa týka liekov od bolesti, áno, môžete užívať ktorékoľvek nesteroidné protizápalové liečivá, typu ibuprofen a podobne, a v tejto skupine liečiv je množstvo liekov, ktoré by vám mohli pomôcť. Aulin a Coxtral (ktoré obsahujú rovnaké liečivo) sú pri dojčení vhodnejšie ako Novalgin, hoci aj Novalgin môžete užívať.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Lieky po vytrhnutí zubu 2