Znovu o antidepresivach

Lujza    15.01.2024, 14:58

Nedavno som vam pisala, ake lieky mozem brat pri dojceni a napisali ste, ze ich je viacero. Tak mohli by ste mi prosimvas napisat aspon ktore ucinne latky (obsiahnute v AD) su neskodne pre dieta alebo sa nevstrebavaju do mlieka? Mohla by som to potom zreferovat mojej doktorke a na zaklade toho by mi uz stanovila vhodnu liecbu. Pretoze ona vobec nema vedomost o tom, ktore latky pri kojeni skodia a ktore nie. DAKUJEM

Milá Lujza,

antidepresív je pomerne veľké množstvo a nie je možné odporúčať ich užívanie na diaľku.

Vo všeobecnosti medzi vhodnejšie antidepresíva patria staršie, odskúšanejšie antidepresíva. Do tejto kategórie patrí väčšina antidepresív, medzi najideálnejšie patrí napríklad paroxetín,sertralín, escitalopram a podobne.

Užívať popri dojčení môžete aj mnohé iné antidepresíva. Ak sa to dá, lepšie je vyhnúť sa dvom z nich, a to fluoxetínu a bupropiónu.

Preštudujte si aj toto vysvetlenie medicínskeho tímu o používaní liekov počas dojčenia:

https://www.mamila.sk/sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Znovu o antidepresivach