Posunutie menzesu

Martina    18.05.2013, 23:13

Dobrý deň, chcela by som si kvôli dovolenke posunúť menzes o 3-4 dni (vytúžená dovolenka po 3 rokoch). Na webe som na rôznych fórach čítala, že sa to inak nedá, iba s tabletkami obsahujúcimi hormóny. Dojčím 21 mesačnú dcérku. Aký vplyv majú na dojčenie tabletky Norethisteron? Existuje nejaký iný, beztabletkový spôsob? Vopred ďakujem za radu :)

Milá Martina,

Norethisteron nie je z hľadiska dieťatka problém, ale je možné, že zníži tvorbu mlieka, hoci vo veku vašej dcérky reakcia na zníženie tvorby mlieka nemusí byť dramatická.

Čo sa týka sposobov posunutia meštruácie, prípadne hľadanie iných riešení na danú situáciu, sa obráťe na odborníkov - gynekológov.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Posunutie menzesu