Normalne spravanie?

Zuzana    12.06.2013, 17:58

Dobry den, Mam 11 mesacneho synceka ktoreho dojcim na poziadanie. Odkedy lozi a je pohyblivejsi, vie si mliecko pekne vypytat. Vsimla som si, ze ked mu pride na mliecko chut prave ked sa hra s babkou alebo svokrou, tak najprv skusa stastie u nich, aj ked som v miestnosti, ale sa mu prave nevenujem (varim, vesiam pradlo atd.). Je toto normalne spravanie dojcenych deticiek? Zaujima ma to aj preto, lebo ho planujem dat po 2. roku do skolky a dojčit do prirodzeneho odstavenia. Nebude hladat mliecko u pani ucitelky? Dakujem!

Milá Zuzana,

vaše dieťatko je maličké, v jeho veku skúša a objavuje, zisťuje, čo všetko je možné, a toto je v poriadku. V konečnom dôsledku je zrejmé, že sa dojčí u vás. Mnohé dojčené deti sú nadšené všeobecne faktom dojčením a láskou a nehou, s ktorou si dojčenie spájajú. Väčšina takýchto prejavov je prejavom lásky a dôvery.

Ale na druhej strane, deti sa rýchlo učia, postupne zisťujú, čo je spoločensky vhodné správanie, a správanie 11-mesačného dieťaťa je úplne iné ako správanie 2-ročného dieťaťa. Keď bude váš dojčený synček v školke, nebojte sa, nebude chcieť, aby ho pani učiteľka dojčila. Veľa vecí sa priebehu nasledujúceho roku zmení, uvidíte. Neobávajte sa dopredu, čo bude v 2 rokoch, uvidíte, dojčenie veľmi oceníte, keď bude synček chodiť do škôlky.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Normalne spravanie?