Nedostatok mlieka

Martina    16.06.2013, 15:16

Dieta ma 7 meciacov uz papa 4x denne. Mam nedostatok mlieka zo stresovej situacie v rodine.

Milá Martina,

vaša otázka neposkytuje dostatok údajov na to, aby sme vám mohli poradiť. Najlepšie by bolo, keby ste nám napísali znovu na dojcenie@mamila.sk a uviedli detaily o vašom dojčení.

Odpoveď preto môže byť len veľmi všeobecná:

Je málo pravdepodobné, že by stresová situácia spôsobila zníženie tvorby mlieka. Väčšinou ide o iné príčiny, prípadne kombináciu faktorov. V raritných prípadoch môže znížiť tvorbu mlieka emocionálny „šok“. Bolo by dobré, keby ste si prečítali tento dokument, ktorý popisuje ďalšie možné príčiny zníženia tvorby mlieka:

http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/dieta-prestalo-priberat/

Bez ohľadu na príčinu by bolo dobré najprv vyhodnotiť pitie bábätka a ak to bude potrebné zvýšiť tvorbu mlieka.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Nedostatok mlieka