Dieťa dlhodobo užíva ATB

Silvia    21.06.2013, 09:45

Takmer 12-mesačný syn je po operácii, berie ATB (Unasyn) 1 raz denne, s perspektívou užívania minimálne nasledujúceho pol roka. Okrem príkmov ho dojčím počas celého dňa i v noci. Zatiaľ mu kvôli zdravej mikroflóre v črievkach dávam probiotiká (Nutrolin). Zaujímalo by ma, či je pravidelné dojčenie dostatočnou náhradou za komerčné probiotiká. Môžem ich vysadiť a spoľahnúť sa, že MM dostatočne obnoví prospešnú mikroflóru pri dlhodobom užívaní ATB? ĎAKUJEM.

Milá Silvia,

materské mlieko obsahuje probiotiká (ako aj prebiotiká) a tiež množstvo ďalších látok, ktoré vystielajú sliznicu čreva a pomáhajú pri jeho obnove. Áno, na materské mlieko sa dá v tomto smere spoľahnúť, že probiotiká obsahuje a bude obsahovať. Okrem toho vášmu synčekovi bude z materského mlieka pomáhať aj množstvo ďalších látok.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dieťa dlhodobo užíva ATB