Dojcenie a deodoranty

Any    08.07.2013, 18:49

Dobry den, rada by som vedela, ako to je s deodorantami pocas dojcenia ?Je pravdou, ze prechadzaju do mlieka cez pokozku? Dakujem

Milá Any,

z hľadiska dojčenia nie je dôvod, prečo by ste nemohli používať dezodoranty, či inú kozmetiku. Nie je pravda, že prechádzajú do mlieka cez pokožku. Mechanizmus tvoby mlieka je taký, že sa tvorí z krvi, a na to, aby nejaká látka bola v materskom mlieku, musí sa nachádzať v krvi. Ak by ste mali takéto látky v materskom mlieku, museli by v prvom rade byť vo vašom krvi, čo by bol v prvom rade problém pre vás. Netrápte sa používaním deodorantov z hľadiska dojčenia, nemá to zmysel.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojcenie a deodoranty