Mlaskanie pri dojceni

Ivana    17.07.2013, 11:42

Chcem sa opytat, ako odnaucit svoje mesacne dieta od tzv. "mlaskania" pri krmeni. Zvycajne prehtne velmi vela vzduchu a potom si potrebuje odgrgnut aj 7-8 krat v priebehu dlheho casu. Prsniky ani bradavky bolestive nemam, dietatko je vylucne dojcene. Dakujem.

Milá Ivana,

takéto mľaskanie by bolo najlepšie pozorovať v priamom kontakte s vami. Najčastejšou príčinou mľaskania je pravdepodobne nie úplne ideálne prisatie a toto by vám poradkyňa mohla pomôcť upraviť.

Okrem toho mľaskanie môže spôsobovať aj niekoľko iných faktorov - napríklad používanie cumlíka či prípadne prirastená uzdička pod jazykom bábätka. O čo presne ide pri vašom bábätku by sa dalo určiť pozorovaním dojčenia.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Mlaskanie pri dojceni