Zlaza v prsniku

ivka    19.07.2013, 13:19

dobry den, mama 32 rokov, kojim uz 10 mesiacov na poziadanie, mala som dvakrat upchaty mliekovod na pravom prsniku. vcera vecer som spozorovala na lavom prsniku akoby tvrdsiu zlazu iducu od podpazusia, najprv som myslela, ze ide o retenciu, ale nezhorsuje sa to ani nie je tvrda guca, ako som zvykla mavat. len sa da nahmatat, ked je prsnik naliatejsi, necitit ju, co sa mi pri upchatom mliekovode nestalo. neviete poradit o co ide a ci to moze suvisiet s kojenim?mala by som skocit na sono prsnika?dakujem

Milá Ivka,

toto nie je možné cez internet posúdiť. Vo všeobecnosti možno povedať, že aj v tomto prípade môže ísť o zablokovaný mliekovod. Zablokované mliekovody sa môžu prejavovať rôznym spôsobom a navyše s väčším odstupom od pôrodu väčšinou ich prejavy bývajú miernejšie, prípadne sa menia.

Samozrejme však môže ísť aj o iné možnosti. Ak sa táto situácia objavila včera večer, skúste počkať, ak ide o zablokovaný mliekovod, je pravdepodobné, že do 1 - 2 dní zmizne. Ak by to tak nebolo, ak y sa situácia zhoršovala alebo by ste mali podozrenie na niečo iné, môže byť ultrazvukové vyšetrenie na mieste, aby sa zistilo, o čo presne ide.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Zlaza v prsniku