odmietanie prsníka

petra    04.10.2011, 08:36

dobrý večer, chcem sa opýtať, čo robiť, ak moja ročná dcérka odmieta piť z jedného prsníka.. mali sme s tým problém už na začiatku dojčenia (po narodení), ale potom sme to nejako rozbehali.. teraz je už rozumnejšia, keď ju prikladám na ľavú stranu, hneď odmietne.. mliečko sa mi tam už takmer netvorí.. dá sa tomu nejako pomôcť? za vašu skorú odpoveď ďakujem..

Milá Petra,

vaša dcérka je dieťatko, ktoré aj v roku potrebuje dojčenie, a oplatí sa uplatniť postupy na to, aby pila aj na ľavej strane, a to obzvlášť, ak zvážime, že máte šancu dcérku dojčiť dlhodobo.

Vaša dcérka odmieta ľavú stranu s najväčšou pravdepodobnosťou preto, že sa v danom prsníku tvorí menej mlieka a tok mlieka z neho je pomalý. Toto je možné zmeniť a stojí to za to. Riešením je zvýšiť tvorbu mlieka podľa bodu 7. v materiály o zvyšovaní tvorby mlieka.
Samozrejme, že je možné aj dlhodobé dojčenie z jedného prsníka.

Vaša otázka je rovnaká ako podobné otázky bez ohľadu na to, v akom veku bábätka ich mamičky položili. Prečítajte si ich:

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=47

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=96Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > odmietanie prsníka