Mozem krmit aj dieta ktore uz bolo raz odstavene

Katarína    30.07.2013, 12:59

Moja dcerka ma 3 roky a 4 mesiace pred druhym rokom som ju prestala kojit teraz mam dvojmesacnu dcerku a ta starsia si niekedy pyta prsnik...myslite ze je dobre jej dat alebo skor nie?dakujem

Milá Katarína,

nie je dôvod, pre ktorý by ste nemohli odstavenú dcérku znovu začať dojčiť, ak o dojčenie prejavuje záujem. Z hľadiska dojčenia pre staršiu dcérku môže byť prospešné, ak sa bude dojčiť. Dojčenie má význam aj pre dieťa tohto veku. O tejto téme nájdete články v tomto odkaze:

http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/dlhodobe-dojcenie/

Je však možné, že staršia dcérka by len rada vyskúšala robiť to, čo vidí robiť bábätko, ale k dojčeniu sa nevráti. Toto uvidíte, až keď to vyskúšate.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Mozem krmit aj dieta ktore uz bolo raz odstavene