dojcenie a ine tekutiny

Jana    11.10.2011, 13:11

dobry den,minule sm vam pisala ohladom dojcenia a mliecnych vyrobkov u mojho 8.mes.syna- dakujem za odpved, este by ma zaujimalo, ci je potrebne dietatu davat aj ine tekutiny ako len MM. Stale sama niekto pyta, ci mu davam caj, ved moze byt smadny... dakujem

Milá Jana,

prevažnú časť materského mlieka tvorí voda, a tak dieťa dojčením získava tekutiny, obzvlášť aj je dobre dojčené. Tekutiny má tiež v mnohých príkrmoch, vrátane polievok. Vo veku vášho synčeka je dobré začať ho učiť piť tekutiny, pretože je to zručnosť, ktorú bude potrebovať. Môžete mu teda začať dávať vodu do otvoreného pohárika, z ktorého sa môže začať učiť piť bez toho, aby ste mu pitie nútili alebo sa tým trápili. Nechajte ho vypiť, koľko chce. Nedávajte mi fľašku či poháriky s náustkami (tie sú vlastne len inou formou fľaše). Pri výdatnom dojčení je možné, že mnohým dojčeným deťom trvá dlhú dobu, kým budú z pohárika piť tekutiny v nejakom väčšom množstve.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > dojcenie a ine tekutiny