Saunovanie a lymfomasáž počas dojčenia

Andrea    14.10.2011, 12:18

Mám trojtýždňového syna, ktorý je výlučne dojčený na požiadanie. V dojčení budem pokračovať čo najdlhšie (prvého syna som dojčila dva roky). Po ukončení šestonedelia ako skoro je možné navštevovať saunu? (saunovať sa budem len ja) Je saunovanie kontraindikáciou dojčenia?Môže mi nejakým spôsobom ovplyvniť tvorbu mlieka? Mám lymfedém a pred tehotenstvom som pravidelne chodila na lymfomasáže, môžem v nich po ukončení šestonedelia pokračovať?Otázka v súvislosti s dojčením. Ďakujem

Milá Andrea,

návšteva sauny je možná kedykoľvek, keď sa na to cítite. Dojčenie nie je dôvodom na to, aby ste saunu neabsolvovali. Saunovanie neovplyvní tvorbu mlieka. To isté platí o lymfomasáži.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Saunovanie a lymfomasáž počas dojčenia