Panoramaticky rontgen zubov pri dojceni

Katka    23.10.2011, 07:26

Dobry den, dojcim 8 mesacneho syna a musela som kvoli bolesti zubom absolvovat panoramaticky rontgen zubov. Ani ma nenapadlo, ze by to mohla byt kontraindikacia dojcenia. Syna som v ten den dojcila normalne. Uz sice papa aj prikrmy, ale aj cez den ked ma chut, tak mu dam moje mliecko. Mohlo ho to nejak ohrozit? Citala som nejake clanky, ze rontgen nevadi, neviem, ci to plati aj o tom panoramatickom. Nemala som ani ochranny plast . Dakujem

Milá Katka,

akékoľvek vyšetrenie rontgenom je počas dojčenia bezpečné, a to zahŕňa aj panoramatický snímok chrupu. Po takomto vyšetrení môžete dojčiť hneď, ako sa vyšetrenie skončí.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Panoramaticky rontgen zubov pri dojceni