Trhanie zuba a kojenie

Tana    09.11.2011, 23:58

Dobry den, dnes vecer mi trhali zub, samozrejme mi ho musel doktor umrtvit, kedze kojim, povedal, ze mi nedal tu klasicku injekciu, ale nejaku inu, ktora sa moze pri kojeni. A vraj mam prvu davku mlieka odstriekat a potom mozem kojit dalej. Dcera ma 10 mesiacov, takze nie je len kojena. Je to naozaj bezpecne, kojit bez nejakej prestavky? Dakujem

Milá Táňa,

pri takejto lokalnej anestézii môžete bez obáv dojčiť, kedykoľvek po vytrhnutí zuba. Nie je potrebné akúkoľvek dávku mlieka odstriekať a vyliať - toto je úplne zbytočné. Dojčenie je pre vašu 10-mesačnú dcérku úplne bezpečné.

Pozrite Ti aj odpoveď na podobnú otázku:

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=33

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=132Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Trhanie zuba a kojenie