Antidepresiva - Mirzaten

Martina    15.01.2014, 20:29

Dobrý den, mám na vás jeden dotaz, i když vím, že jste se antidepresivům již věnovali. beru celé těhotenství antidepr. Mirzaten a psycjiatrička mi doporušila, abych nekojila porodu či si mezi užitím léku a dalším kojením dala pauzu 12 hod.. chtěla jsem se zeptat na váš názor. Kojit bych chtěla, ale jsem si v tomto nejistá. děkuji Martina

Milá Martina,

pri užívaní Mirzatenu môžete dojčiť a vzhľadom na vašu diagnózu je dokonca mimoriadne dôležité, aby ste dojčili, keďže dojčenie má ochranný vplyv pred podobnou diagnózou vášho bábätka.

Navyše v tehotenstvo Mirzaten potenciálne ovplyvňuje bábätko oveľa viac ako počas dojčenia, keď sa tento lieku v materskom mlieku budú nachádzať len zanedbateľné množstvá - vzhľadom na to predstavuje kŕmenie umelou výživou oveľa väčšie a reálne riziko.

Môžete teda hneď po pôrode dojčiť a vzhľadom na to, o aký liek ide, nedáva žiadny zmysel, aby ste lieky akokoľvek časovali či aby ste pri ich uživaní mali niekoľkohodinovú pauzu (ako by bolo zatiaľ vaše bábätko kŕmené?). Dojčiť popri užívaní lieku bez obmedzení.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Antidepresiva - Mirzaten