odmietanie prsnika

Lucia    01.12.2011, 22:34

Dobry den, mam dvojmesacnu dceru, ktora posledny tyzden odmieta prsnik, predtym krasne papala aj pol hodinu aj dlhsie teraz pije ledva 10 minut a potom sa strasne rozplace a jeduje sa. Odvtedy ma problem aj so spanim, vecer okolo siedmej zacne plakat a nespime aj do jednej potom zaspi na pol hodinu cucne si a stale dookola....v com by mohol byt problem? Je mozne ze jej nestaci moje mlieko? je velmi nepokojna a nervozna dakujem

Milá Lucia,

bez pozorovania dojčenia je ťažké povedať presne, čo sa deje, ale s najväčšou pravdepodobnosťou sa mohla znížiť tvorba mlieka a dcérka reaguje na menší tok mlieka. Pozrite si tento dokument, ktorý vysvetľuje možné príčiny zníženej tvorby mlieka ako aj jej riešenie. Keď sa bábätko na prsník prisaje, chvíľku pije a potom sa odtiahne, prípadne potom plače, môže to znamenať, že tok mlieka na prsníku nie je dostatočný. Riešenie spočíva v úprave polohy a prisatia bábätka tak, aby dokázalo efektívne sať a piť mlieko. Je dobré, aby ste sa snažili prikladať bábätko na oba prsníky, ďalej aby ste zvýšili tvorbu mlieka, a tým aj zvýšili ochotu bábätka zostať na prsníku a piť. Odporučili by sme vám preto, aby ste sa zamerali na zvýšenie tvorby mlieka tak, ako je to uvedené v týchto krokoch:
1) Pomôže vám, ak s pomocou poradkyne pri dojčení zlepšíte polohu a prisatie bábätka tak, aby získavalo čo najväčšie množstvo mlieka:

http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/ako-sa-dieta-prisava/

2) Aby vaše bábätko vypilo viac mlieka, vyskúšajte stláčanie prsníka, ktoré vám poradkyňa ukáže:

http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/stlacanie-prsnika/
3) Potom je potrebné bylinkami a inými prostriedkami zvýšiť tvorbu mlieka:

http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/slabe-priberanie-dietata/
Odporúčame vám, aby ste si zo zoznamu poradkýň vybrali poradkyňu, ktorá vám priamo ukáže spomínané postupy, ktoré vám môžu pomôcť:

http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/



Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > odmietanie prsnika