Uzivanie ATB Nolicin pocas dojcenia?

Alena Tamasova    05.06.2014, 20:41

Dobry den, plne dojcim dieta v ukoncenom 6m. Lekar,urolog,mi predpisal ATB Nolicin 400mg 1tab kazdych 12h nasledujucich 10dni. Kazal mi prerusit dojcenie a po dobrati prist na kontrolu. Mozem dojcit aj ked je na tomto lieku napisane, ze pocas jeho uzivania nemam dojcit?

Milá Alena,

Nolicin môžete užívať a zároveň pokračovať v dojčení bez obmedzení. Nie je dôvod, aby ste prerušovali dojčenie, navyše prerušenie dojčenia vo väčšine prípadov reálne znamená ukončenie dojčenia. "Prerušenie" i ukončenie dojčenie so sebou nesie oveľa väčšie riziká ako dojčenie popri užívaní antibiotík. Navyše dojčenie poskytuje okrem všetkého ostatného ochranu pre bábätko prostredníctvom nesmierneho množstva imunitných faktorov a látok.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Uzivanie ATB Nolicin pocas dojcenia?