čo sa stane s mliečkom ak začnem intenzívne cvičiť?

Jana    11.01.2012, 12:16

Dobrý deň, synček má už skoro 11mes. tak som sa rozhodla že začnem cvičiť intenzívne, chodiť do posilovni - spevnit telo a behávať. Chcem sa však spýtať či sa potom netvoria nejaké škodlivé látky ktoré prechádzajú do mlieka? niekde som to čítala preto som nezačala cvičiť skor ale už ked je synček starší chcela by som to skúsiť, ako bude reagovať. Kojím ho podľa potreby, cez deň tak 3x a v noci približne tiež 3x za noc, niekedy viac, niekedy menej. dakujem. Jana

Milá Jana,

nebojte sa o mliečko, cvičte bez obáv. Dojčenie nie je prekážkou pre cvičenie, ako na to poukazujú aj príbehy viacerých olympijských športovkýň, ktoré počas dojčenia vyhrali dôležité preteky.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > čo sa stane s mliečkom ak začnem intenzívne cvičiť?