Mezokaín, manitol a dojčenie

Petra    07.09.2014, 18:01

Dobrý deň, 11 mesačného synčeka dojčím 2-3x denne a podľa potreby 2-3x v noci, základ jeho stravy pozostáva z príkrmov primeraných veku (papá dostatočne a rád). V dôsledku zdravotných komplikácií s chrbticou mi bola podaná infúzia 250 ml s obsahom mezokaínu a manitolu. Mala by som je absolvovať ešte 4krát, lekárka navrhuje skončiť s dojčením. Ako dlho sa uvedené látky vylučujú z tela, aké sú prípadné komplikácie pre dieťatko v prípade, že látky preniknú do materského mlieka? Vopred ďakujem za odpoveď

Milá Petra,

po takejto infúzii môžete dojčiť okamžite po podaní. Manitol je nemetabolizovateľný uhľovodík, čo inými slovami znamená, že sa nebude nachádzať v materskom mlieku. A aj po podaní mezokaínu v infúzii môžete bez obmedzení dojčiť.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Mezokaín, manitol a dojčenie