Moze kojene dieta vracat, ak som tehotna

lucia    09.09.2014, 20:52

dobry den mam takuto otazku, som na zaciatku tehotenstva, sama zvraciam. dnes vsak zacal vracat aj moj dvojrocny syn, ktoreho este dojcim moze to byt z kojenia, z nejakych hormonov v mlieku?

Milá Lucia,

vaše tehotenstvo nesúvisí s tým, že váš dojčený synček vracia. Ide o dve nezávislé veci, ktoré sa časovo zhodli.

hormóny v tehotenstve nie sú žiaden problém pre dojčiace sa dieťa - aj preto, že ich množstvo v materskom mlieku nezvyšuje oproti stavu, kedy matka tehotná nie je, nehovoriac o tom, že ak toto nie je problém pre vyvíjajúce sa bábätko v brušku, tak to istotne nie je problém aj pre dojčiace sa dieťa.

Váš synček teda zjavne začal vracať z inej príčiny. Z hľadiska dojčenia je dôležité vedieť, že pokračovať v dojčení dieťaťa, ktoré vracia alebo má hnačku, je pre neho mimoriadne dôležité, viac si prečítajte v tomto článku:

http://www.mamila.sk/clanky-o-dojceni/dojcenie-ked-ma-dieta-hnacku-alebo-vracia/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Moze kojene dieta vracat, ak som tehotna