Antimykotika a kojenie

Veronika    14.10.2014, 13:59

Dobry den, Viete mi prosim teda na 100% potvrdit ze pri uzivani lieku Terbinafin Mylan, mozem dalej dojcit? Lebo v letaku pisu ze nie. Dakujem velmi pekne este raz.

Milá Veronika,

stopercentné nie je nič v živote. Ale pri užívaní liekov popri dojčení sú dôležité tieto princípy:

http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/

Spomínaný liek môžete užívať a pokračovať v dojčení bez obmedzení. Tento liek má z hľadiska dojčenia veľmi dobré vlastnosti, je na 99 % viazaný na bielkovinu, čo je skutočnosť, ktorá znamená, že 99 % tohto lieku sa nemôže dostať do materského mlieka. A navyše, po užití sa tento liek koncentruje v nechtoch, koži a vlasoch a tým pádom ho v krvi je minimálne množstvo a aj z toho minimálneho množstva sa 99 % do materského mlieka nedostáva. 

Antimykotiká navyše dojčiace mamičky užívajú pomerne často a sú s tým bohaté skúsenosti.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Antimykotika a kojenie