Dojčenie a MACA

Luba    16.10.2014, 16:24

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či môžem začať užívať výživový doplnok MACA. Dočítala som sa, že znižuje hladinu prolaktínu. Mám 8 mesačnú dcéru,prikrmovanú,dojčenú na požiadanie a rada by som si dojčenie udržala. Ďakujem za odpoveď.

Milá Luba,

MACA je popri dojčení v poriadku, môžete popri nej ďalej dojčiť bez obmedzení.

Nenašli sme žiadne dôkazy o tom, že by MACA znižovala hladinu prolaktínu alebo menila hladiny hormónov - skúste si pozrieť toto ako príklad: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12525260

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20090350

Obidve tieto štúdie uvádzajú, že sa počas užívania nezmenila hladina prolaktínu.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojčenie a MACA