Používanie probiotik pri plne dojčenom dieťati

Katarína    17.10.2014, 16:36

Dobrý deň, detská lekárka mi doporučila dlhodobejšie pridávať do materského mlieka výživový doplnok Probio-fix baby. Moja dcérka má 7 týždňov a je dojčená čiste materským mliekom. Zdá sa mi používanie tohto výživového doplnku ako zbytočnosť. Sú probiotika potrebné v prípade prevencie alebo i v prípade choroby ak dieťa plne dojčíte? Ďakujem za odpoveď. Katarína

Milá Katarína,

z vašej otázky nie je zrejmé, prečo vám lekárka odporučila dávať dcérke probiotiká navyše.

Materské mlieko obsahuje probiotiká a navyše sú to presne tie probiotiká, ktoré bábätko potrebuje a sú mu dodávané ideálnou formou - bez ničenia skladovaním či nesprávnou teplotou. Za normálnych okolností nie je k probiotikám, ktorých materské mlieko obsahuje dostatok, potrebné pridávať iné. Materské mlieko skutočne obsahuje probiotiká - akurát sa o tom málo hovorí a "marketing" probiotík v materskom mlieku je veľmi slabý, hoci by si zaslúžili omnoho viac pozornosti a "reklamy". 

Pozrite si aj tieto fakty o dojčení: http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/fakty/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Používanie probiotik pri plne dojčenom dieťati