Prehnala som to s alkoholom

Liana    28.10.2014, 10:40

Mam 2,5mes.dietatko a stala sa mi taka vec:mali sme oslavu ktora sa zvrtla a ja som namiesto 1,2dc vinka vypila asi 1,5l do rana do siestej. O osmej som dala malej prso. Viem,je to maximalne nezodpovedne,ale uz sa zial stalo. Poprosim Vas o info,ci toto velke mnozstvo alkoholu moze mat nejaky ucinok na babo. Dakujem.

Milá Liana,

je správne, že ste svoje dieťatko nadojčili. Nebojte sa, nič sa mu nestalo. Množstvo alkoholu v materskom mlieku je zanedbateľné. V tejto situácii nemá zmysel vôbec o množstve alkoholu v materskom mlieku uvažovať. Netrápte sa a pokračujte v dojčení ďalej tak ako obvykle. Oveľa viac treba zvažovať skutočnosť, že nadmerné množstvo vami vypitého alkoholu môže ovplyvniť vašu schopnosť starať sa o bábätko, aj napriek tomu, že z hľadiska dojčenia je množstvo alkoholu zanedbateľné.

Prečítajte si náš článok na túto tému: http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/alkohol-fajcenie/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Prehnala som to s alkoholom