Pokazeny zaludok mamicky

Martina    30.10.2014, 10:35

Dobry den. Chcela som sa spytat,ci mozem kojit, ked som pokazila zaludok (zvracanie a hnackovanie). Drobcek ma 4 tyzdne, plne kojeny, bezbolestne bradavky. Za odpoved vopred dakujem.

Milá Martina,

práve teraz je dôležité dojčiť. Bez pochýb pokračujte v dojčení bez obmedzení.

Čo sa týka hnačky a zvracania v takej situácii - dojčenie je skutočne to najlepšie, čo môžete urobiť pre svoje dieťatko. Ak ide len o reakciu na jedlo, ktoré ste zjedli, nie je dôvod, pre ktorý by ste nemali pokračovať v dojčení. Ak ide o infekčnú chorobu, vďaka dojčeniu bábätko buď neochorie alebo bude mať ochorenie miernejší priebeh.

Materské mlieko pomáha chrániť a obnovovať sliznicu čreva, obsahuje imunitné látky a faktory plus množstvo ďalších látok ako probiotiká, prebiotiká, vitamíny a stovky ďalších látok z materského mlieka pomáhajú imunite a pri prípadnej rekonvalescencii.

Pokračujte bez pochýb v dojčení, teraz by bol najhorší čas prestať s dojčením.

http://www.mamila.sk/pre-zdravotnikov/materialy/choroba-matky/ 

Prečítajte si tiež tento náš článok:

http://www.mamila.sk/clanky-o-dojceni/dojcenie-ked-ma-dieta-hnacku-alebo-vracia/

A tiež toto: Keď dieťatko zvracia - význam dojčenia staršieho dieťatkaVaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Pokazeny zaludok mamicky