Dojcenie a magnetická rezonancia alebo rtg

Miska    04.11.2014, 20:44

Dobrý večer,chcem sa spýtať či sa dá ísť na magnetickú rezonanciu a rtg keď dojcim?Mala bude mať 9mesiacov dojcime sa sem tam v noci potom vždy ráno večer a počas dňa aj 4krát aj keď už papame skoro všetko.Mám problémy s chrbticou a platnickami no nechcem koli tomu prestať dojcit keďže tak sem tam zaspavame.

Milá Miška,

určite má zmysel, aby ste pokračovali v dojčení svojho 9-mesačného bábätka, pozrite si v tomto článku pre čo všetko je to dôležité:

http://www.mamila.sk/clanky-o-dojceni/ako-dlho-ma-dieta-byt-dojcene/

Z hľadiska dojčenia nie je dôvod, aby ste nemohli dojčiť aj pri rôznych vyšetreniach ako rontgen, CT, MRI, vyšetrenie s použitím kontrastnej látky - môžete dojčiť hneď po vyšetrení a samozrejme rovnako až do času, kým vstúpite do vyšetrovacej miestnosti.

Rovnako je pre vás dôležité vedieť, že dojčiaca matka má možnosť liečby rôznych príčin problémov s platničkami, ak by ste potrebovali prediskutovať konkrétne lieky, ktoré by pri liečbe vašej diagnózy pripadali do úvahy, napíšte nám na dojcenie@mamila.sk.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojcenie a magnetická rezonancia alebo rtg